Úspěch v soutěži Dětská mapa Barbary Petchenik

Jedná se o mezinárodní výtvarnou soutěž, kterou pořádá Katedra geografie, Technická univerzita v Liberci ve spolupráci s Mezinárodní kartografickou asociací ICA.

Soutěž Barbary Petchenik byla založena ICA v roce 1993 jako památka na Barbaru Petchenik, bývalou viceprezidentku ICA a kartografku, která se po celý život zabývala mapami ve vztahu k dětem. Cílem soutěže je zlepšit tvůrčí představivost dětí o světě. Cena je udělována každé 2 roky na konferenci ICA jejími nejvyššími zástupci vždy alespoň jedné práci z každého kontinentu se zvláštním důrazem na věk zúčastněných dětí. Oceněné práce jsou navrženy k prezentaci UNICEF na pohlednicích. Letošním úkolem bylo vytvořit práci na téma Mapa mého budoucího života. Tato výtvarná soutěž je zajímavá tím, že žáci mají povinnost do obrázku nějakým způsobem začlenit mapu. Soutěže se zúčastnilo více než 80 škol z celé republiky a porota vybírala 3 nejlepší práce z 952 obrázků. V této silné konkurenci uspěla práce našeho Roberta Hopjana z 9.A, který získal 3.místo. Jeho obrázek se zúčastní mezinárodního kola ve Florencii. 

Gratulujeme!!!