Třídící patrola

Nový projekt Magistrátu města Opavy, kdy opavští školáci budou radit lidem, jak správně třídit odpad. Třídící patrola vysvětlí, jak který druh odpadu vytřídit a také jak zbytečnému o odpadu předcházet. Lidé by si měli dávat pozor, co odhazují do popelnice. Novela Zákona o odpadech totiž výrazně navýšila cenu za jeho ukládání na skládkách.

Do projektu Třídící patrola se zapojily děti ze čtyř opavských škol, včetně naší školy. Třídící patrola dochází za zájemci na vyžádání a v doprovodu úředníka z magistrátu, který může např. doplnit informace, které by děti nevěděly. Návštěvu je nutné objednat e-mailem:

tridicipatrola@opava-city.cz

Pokud si doma nevíte rady s tříděním odpadů, můžete se na naši patrolu obrátit, rádi Vám pomůžeme! Do projektu se zapojil náš školní Ekotým složený z žáků 9.A a 7.A. Logo projektu vytvořila naše bývalá žákyně Jana Hopjanová.

Ekotým