Ozdravný pobyt žáků ZŠ Šrámkova

Naší škole se podařilo získat dotaci Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí České republiky na uspořádání ozdravného pobytu. Finanční podpora poskytnutá škole činí 364 000,- Kč. Krásné prostředí a nádherně čistý vzduch si od listopadu 2021 do konce dubna 2022 budou užívat v pěti turnusech žáci naší školy v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem. Ozdravný pobyt je tematicky zaměřen na ekologii a ochranu životního prostředí, nese název Čistá příroda Jeseníků. Jak mohu pomoci já? Environmentální program žákům zajišťuje společnost pro přírodu a krajinu Actaea z Karlovic. Žáci během ozdravného pobytu navštíví Karlovu Studánku, vzdělávací centrum VÍCE v Karlovicích, zříceninu hradu Fürstenwalde a město Vrbno. Na vzdělávacích vycházkách pak poznají krásy jesenické přírody.