První místo v soutěži „Jak bude vypadat opavský park Joy Adamsonové?“

Reporáž Polar

https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000021772/jaky-ma-byt-park-joy-adamsonove-odpovedi-dava-150-detskych-navrhu

Město Opava vyhlásilo výtvarnou soutěž pro žáky základních škol, ve které měli žáci představit, jak by mohl v budoucnu vypadat park Joy Adamsonové. Do soutěže se zapojilo více než 150 dětí z celého okresu. Soutěž se uskutečnila pod záštitou první náměstkyně primátora Hany Brňákové.

Děti a studenti navrhovali, jak by se mohl změnit nevzhledný park, který nese jméno opavské rodačky, spisovatelky a ochranářky přírody Joy Adamsonové, která ale velkou část svého života prožila v Keni. Dětské práce  se stanou předlohou pro vypsání architektonické soutěže. Naši školu reprezentovaly práce žáků 5.A a 8.A. Nyní je můžete shlédnout na výstavě v opavském nákupním centru Breda v prvním podlaž. Prvenství v soutěži si vysloužila práce našeho Roberta Hopjana z 8.A.

Gratulujeme

21. 9. 2020