Exkurze zvídavých a nadaných dětí do světa zvířat

Klub zvídavých dětí a klub nadaných dětí při ZŠ Opava, Šrámkova se 23.1.2019 vydaly na exkurzi nazvanou “Nej ze světa zvířat” do Slezského zemského muzea.

Žáci a žákyně se v komentované prohlídce na úvod seznámili s příběhem slonů z Ostravy a videem popisujícím náročnou přípravu vzácného exponátu. V další části žáci a žákyně poznávali zvuky ptactva a jejich schopnosti a zvláštnosti. Život dravců je pro žáky tradičně velice zajímavý…

Přes zastávku u ryb a plazů s interaktivní ukázkou kůží, kterou si žáci osahali “na vlastní kůži”, se žáci na chvíli zastavili u hmyzu – zejména model obrovského sršně naháněl strach. U “zvěřiny” si žáci mohli sáhnout na opravdovou lebku vlka, poznávali otisky stop a přes rameno jim stále koukal medvěd.

Závěr patřil životu v jeskyni, konkrétně netopýrům. Z muzea se do školních lavic vrátili žáci jistě obohaceni a již se těšíme na další exkurze.

Jiří Hromada a Eva Halfarová