Úspěch v soutěži Osmičková výročí

Projekt Děti malují pro Konto Bariéry  každoročně vyhlašuje celostátní výtvarné soutěže pro žáky základních škol. V letošním roce se tématem celostátní soutěže stala Osmičková výročí.

Žáci základní školy Šrámkova v Opavě uspěli v soutěži a obsadili hned tři první místa.

Robert Hopjan se svou grafikou nazvanou –  rok 1968 – Jen ptáci mohli létat a Jana Hopjanová získala za své dvě práce dvě první místa – rok 1948 – První justiční vražda (pocta Heliodoru Píkovi) a práce Železná opona.

Vítězné obrázky tvoří obrazovou část stolního kalendáře „Děti malují pro Konto Bariéry“.

Výtěžek z kalendáře slouží k nákupu školních pomůcek pro handicapované děti a studenty. Celý projekt podporují mediální agentura ČTK a Edookit, výrobce školních informačních systémů.

Gratulujeme!!

Chrásková 25. 10. 2018