Veverky v Dolních Vítkovicích – podpora nadaných dětí

Patnáct členů Klubu zvídavých dětí (tzv. Veverek) podniklo ve čtvrtek 15. února výpravu do Dolních Vítkovic. Některé děti prostředí znaly, některé viděly areál bývalého hutního provozu poprvé. Pan učitel Hromada, jak je jeho zvykem, odpovídal na zvídavé otázky otázkami a vedl tak děti k tomu, aby samy přemýšlely a využily své znalosti fyziky. V budově Gongu pak žáci absolvovali program Stavíme město.

• Nejvíc se mi asi líbila ta skupinová práce, protože jsme tam mohli diskutovat a říct náš názor na věc. Moc se mi líbilo i prostředí, ve kterém se to konalo.
  • Mně se nejvíce líbil most, který jsme vymysleli, spojoval dvě budovy v našem městě a měl skleněnou podlahu.
  • Moc se mi líbilo, jak jsme umisťovali budovy a jízda vlakem byla super, doufám, že zase někam pojedeme.
  • Program byl v zajímavé místnosti, líbily se mi ty stavby z různých železných odpadů.
  • Moc se mi líbila cesta vlakem a jak jsem si mohl popovídat s kamarády. Rád jsem slyšel, co nás paní lektorka učila a že jsme si něco takové mohli zkusit.
  • Líbilo se mi, jak jsme společně pracovali, hlasovali, rozdělovali budovy na mapu a jeli vlakem.