Natočili jsme nejlepší žákovský film 

Dne 12. 10. 2023 se na Albrechtově střední škole v Českém Těšíně uskutečnilo Slavnostní vyhodnocení Envofilmu, který je zaměřen na prezentaci žákovských a studentských filmů zahrnujících problematiku životního prostředí a udržitelného rozvoje. Do letošního VI. ročníku se přihlásilo 17 základních a střeních škol s 20 soutěžními snímky. Slavnostnímu vyhodnocení předcházelo zasedání odborné poroty, které se uskutečnilo 14. 9. 2023. Díky finanční podpoře Krajského úřadu Moravskoslezského kraje se z hodnotných věcných odměn mohli radovat nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také všichni natáčející, pro něž byly připraveny drobné dárky a upomínkové předměty nejen od KÚ MSK, ale také od Vysoké školy báňské a v neposlední řadě od organizátora celé akce Albrechtovy střední školy.  

Naši školu reprezentoval snímek autorů Zuzany Švrčinové a Pavla Selingra s názvem Vzduch pro život. Porota jej ohodnotila prvním místem –  náš snímek byl vyhlášen jako nejlepší žákovský film v kategorii základních škol. 

Gratulujeme!!! J.Ch.

Snímek autorů Zuzany Švrčinové a Pavla Selingra s názvem Vzduch pro život:

https://drive.google.com/file/d/13buRBfJSxXHBdFSld7KACqLJaNjSPVFd/view?usp=sharing