Prvenství v celostátní soutěži

Žáci naší školy se zúčastnili celostátní výtvarné soutěže Svět očima dětí pořádané Ministerstvem vnitra ČR.  Letošní 20. ročník soutěže provázelo téma Netolismus – což je závislost na virtuálních drogách, mezi které můžeme zařadit sociální sítě, počítačové hry, různé internetové služby, ale i užívání samotných zařízení jako např. mobilní telefon, televize apod.

Pro žáky 1. stupně ZŠ to byl velmi nesnadný úkol. Soutěže se zúčastnilo neuvěřitelných 4587 děl a zapojilo se více než 500 subjektů. Záštitu nad soutěží převzal ministr vnitra Vít Rakušan.

Naši žáci 5.A Anna Marie Andělová a Matěj Šnajder získali v této obrovské konkurenci úžasné první místo v kategorii žáků 1. stupně ZŠ. Ocenění za své práce si žáci převzali v Praze dne 9. 9. 2023.

J.Ch.