První místo v soutěži  ke Dni Země 

Magistrát města Opavy vyhlásil ke oslavě Dne Země soutěž o nejlepší žákovský ekologický projekt. Žáci naší 5.A se v soutěži umístili na prvním místě s projektem Pozorovatelé aneb malí ornitologové a získali finance v hodnotě 3000,- Kč. 

Z projektu:

Máme v plánu vytvořit modely ptáků na školní zahradu, aby všechny děti mohly vidět, jak ptáci vypadají a zblízka si je prohlédnout. Ptáci by byli vyrobeni z keramické hlíny a naglazováni, pokusíme se vyrobit ptáky tak, aby byli jako živí a měli správnou velikost. Ptáci budou rozmístěni po zahradě, tam kde je obvykle pozorujeme. Pro živé ptáky vyrobíme ještě keramické pítko a krmítko, aby naši zahradu navštěvovali častěji. U jednotlivých ptáků budou QR kódy – popisy ptáků.

Aby se nám ptáci dobře modelovali, tak jsme si je nejdříve nakreslili 🙂