Bobřík informatiky byl úspěšně uloven!

V polovině listopadu se konal 15. ročník celostátní soutěže Bobřík informatiky – soutěž podporovaná Ministerstvem školství.

Soutěž si klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Pavel Selingr se stal úspěšným řešitelem v kategorii kadet (8. a 9. ročník) a ulovil tak svého bobříka informatiky se 168 získanými body! Gratulujeme!

Bobřík jen těsně unikl Zuzce Švrčinové a Jakubu Pilchovi, kterým chybělo pouchých 7 resp. 11 bodů z celkových 192 možných.

V kategorii Benjamin (6. a 7. ročník) dosáhl nejlepšího výsledku z řad řešitelů Adam Burdík, kterémů na ulovení bobříka informatiky chybělo pouhých 16 bodů.

Všem účastníkům patří díky!

Mgr. Jiří Hromada