Velký úspěch v soutěži Mladý chovatel 2022

Soutěž mladých chovatelů umožňuje mladým chovatelům uplatnit soutěžní formou své znalosti v oblasti chovatelství a svým způsobem zvyšuje zájem dětí a mládeže o systematickou práci s živou přírodou, včetně její ochrany. Rozvíjí přirozenou dětskou soutěživost a rozšiřuje společenský a kulturní rozhled dětí a mládeže a podporuje smysl pro fair play. Žáci mohli soutěžit v různých oborech chovatelství – plazi, hlodavci, kočky, okrasné ptactvo, obojživelníci… Soutěž se skládala ze tří částí.

První část tvoří badatelská práce v dané odbornosti, druhá část odborný test a třetí část tvoří obhajoba vlastní badatelské práce. Badatelská práce je v rozsahu 20 normostran a vychází z vlastního pozorování.

Žákyně naší školy Vendula Krkošková a Laura Schnaubeltová  z 5.B si zvolily odbornost psi a kočky. Vendulka si zvolila za téma  badatelské práce pozorování srsti psů pod mikroskopem a Laura pozorovala chování Mainské mývalí kočky.

V silné konkurenci starších soutěžících pak tyto dvě nejmladší účastnice soutěže obsadily první místa.

1. místo v odbornosti Psi – Vendula Krkošková 5.B a postup do národního kola v Jihlavě

1. místo v odbornosti Kočky – Laura Schnaubeltová

Oběma gratulujeme!!!!

J.Ch. 5. 6. 2022