Nominace do soutěže Vzory vzorům

Naše šesťačky byly nominovány do soutěže Vzory vzorům.

Zuzana Švrčinová, žákyně 6.A, Základní škola Opava, Šrámkova 4, přísp. org., ulice Šrámkova 4, Opava 5, 74705

Věk 12 let

Pokud hledáte člověka, který umí rozdávat radost v každé době je to právě naše Zuzanka Švrčinová. Zuzanka je vždy usměvavá, příjemná a přátelská. V období uzavření škol, při distanční výuce se Zuzanka účastnila všech hodin on-line výuky, nikdy se neopozdila, naopak vždy byla připojena k výuce s předstihem a svými vtípky bavila své spolužáky, díky ní se pak stala distanční výuka zábavou pro celou třídu. Prostřednictvím její kamery jsme poznali nejen její pokojíček, ale také všechny její domácí mazlíčky, kteří nám oživovali naši výuku přírodopisu. Nejenže Zuzanka plnila všechny úkoly distanční výuky, navíc se ještě úspěšně účastnila různých výtvarných soutěží. Její zapálení pro výtvarnou činnost je obrovské, vyhrála 2. místo v mezinárodním projektu Evropa ve škole, v krajském kole a její kresba lvice Elzy zase uspěla v soutěži Pojmenuj si svůj autobus a je nyní vytištěna na autobusu Dopravního podniku města Opavy – tímto svou prací potěší mnohé děti. Zuzanka je nejen výbornou kreslířkou s ohromnou fantazií, je výborná ve všech předmětech i ve sportu a je inspirací pro všechny dětí ve třídě. Zuzanka je výjimečným dítětem naší třídy.

Monika Hloušková, žákyně 6.A, Základní škola Opava, Šrámkova 4, přísp. org., ulice Šrámkova 4, Opava 5, 74705

Věk 12 let

Právě období distanční výuky nám pomohlo objevit skrytý spisovatelský talent naší třídy. Nyní můžu naši Moničku již nazývat nadějnou malou spisovatelkou. Monička vždy byla vášnivou čtenářkou. Jak ve škole, tak v období distanční výuky neustále čtla. V období distanční výuky se však rozhodla využít svůj čas nejen čtením, ale začala psát vlastní knihu. Moc ji chyběli kamarádi ze školy, chyběla ji její školní parta a tak si ji snažila přiblížit alespoň ve své knize.  Její kniha není stále hotová, ale první stránky jsou již na světě. Monička ji dala název Nevšední parta. Kniha pojednává o skupině dětí ze 6. třídy, kteří na výstavě v muzeu projdou dovnitř obrazu a zažívají neskutečná dobrodružství. Její spisovatelská záliba byla právě v době distanční výuky oceněna za literární práci na téma Požární ochrana očima dětí – v této soutěži získala druhé místo v okresním kole a první místo v kole krajském. Její zálibou jsou i RC modely – autíčka na dálkové ovládání. Monča je správná holka, která má ráda knihy a celá třída se už těší na konečnou verzi její knihy.