Lidice 2020 – dvě čestná uznání z nejprestižnější výtvarné soutěže u nás

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě.

Do 48. ročníku bylo registrováno přes 20 000 prací ze 70 zemí světa, přičemž se svou účastí mohou pochlubit země jako Srí Lanka, Turkmenistán či premiérově Saudská Arábie. Letošním téma určilo valné shromáždění OSN vyhlášením roku 2020 Mezinárodním rokem zdraví rostlin.

Naše Markéta Čermáková (práce s názvem Zvonky) a Natálie Fischerová (práce s názvem Motýl) ze 7. B získaly v soutěži za své grafické práce Čestná uznání!

Gratulujeme!!!!!

J.Ch. 14. 9. 2020