Fotografové ze 4. třídy

Další čtvrťáci nám poslali své fotky z přírody

Máme pro vás další fotografie květnové přírody. Pořídili je naši čtvrťáci, kteří takto plnili úkol z přírodovědy. Zaslouží si velkou pochvalu. Tentokrát se můžete potěšit fotkami Tobiáše Štěrby (pomněnky a odkvetlá pampeliška), Davida Rašky (les) a Emmy Tenglerové. Ta nám k tomu napsala i pěkný dopis, z něhož vybíráme: „V příloze Vám zasílám fota, která jsem pořídila při pobytu na chalupě, kam jsme s mamkou, činčilákem Karlem a křečíkem Žužu odjeli v době coronavirové pandemie. Jelikož máme velkou zahradu a za chalupou pole a lesy, trávila jsem spoustu času v přírodě, kde jsem se starala o svou zahrádku, na které si pěstuji zeleninu, nebo jsme s mamkou chodily na procházky do polí, lesů, jezdily na kole. Viděly jsme mnoho divokých zvířat, jako srnky, daňky, zajíce, dravce, ale i koně. V přírodě jsme pozorovaly také mnoho zvířecích ostatků, které k přírodě rovněž patří, i když je to smutnější podívaná. Narodil se nám malý kocourek, kterého jsem pojmenovala Uhlík. S dědou jsme postavili ptačí budku ze starého vykotlaného kmene a děda ji pověsil vysoko do koruny stromu – teď čekáme, jestli se v ní nějaký ptáček zabydlí.“

Žáci čtvrťáci