Náš Ekotým na opavském Dni stromů

V neděli 13. 10. 2019 se uskutečnila již tradiční oslava Dne stromů  v sadech Svobody v Opavě. Park ožil řadou stanovišť, která byla obsazena zástupci z řad opavských škol, ale také včelaři, zahrádkáři, houbaři, řezbáři a dalšími. Jednou z atrakcí Dne stromů byla takzvaná „stezka stromů“, kterou pomáhal vytvořit právě náš školní Ekotým. Stezka procházela kolem vrcholku Ptačího vrchu a byla tvořena šesti stanovišti. Tři stanoviště si připravila ZŠ Šrámkova,dvě ZŠ Nový svět a jedno Slezské gymnázium. Naše stanoviště bylo určeno všem věkovým kategoriím. Zábavnou formou – určováním čerstvě natrhaných větviček stromů, si účastníci oživili své znalosti přírody. Za splnění úkolu získali nejen sladkou odměnu, ale i razítko na stromovou kartu. Účastník, který splnil úkoly na všech stanovištích stezky, obdržel malý dárek v podobě házecího disku. Stromovou kartu výtvarně zpracovala naše bývalá žákyně Jana Hopjanová. Stezka zaznamenala velký zájem účastníků, rozdali jsme nejméně 150 razítek a některé rodinky se dokonce i vracely a zkoumaly naše kouzelné obrázky.

Ekotým