Úspěch v soutěži Kreslím, kreslíš, kreslíme 

Dne 25. října 2023 proběhla v prostorách Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě již známá výtvarná soutěž s názvem Kreslím, kreslíš, kreslíme pro výtvarně nadané žáky základních škol. Úkolem účastníků je během čtyř hodin nakreslit portrét či celou postavu dle živého modelu.

Letošního kreslení se zúčastnilo 88 žáků ze 13 základních škol z celého okresu.

Naši školu reprezentovali žáci:

Varvara Martynienko 5.A, Sofie Elen Sedlová 5.A, Bára Gábrišová 6.A, Laura Schnaubeltová 7.B, Nela Mužíková 9.B, Zuzana Švrčinová 9.A

V kategorii žáků prvního stupně se umístila na nádherném druhém místě Sofie Elen Sedlová za portrét slečny v klobouku nakreslený barevným pastelem a za portrét tužkou získala Varvara Martynienko Čestné uznání. 

Všem oceněným žákům gratulujeme!

J.Ch. Říjen 2023