Naši konstruktéři v soutěži „Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme“

Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě ve spolupráci se společností OSTROJ a.s. uspořádali již 11. ročník týmové konstrukční soutěže „Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme“. O start na soutěži je mezi základními školami obrovský zájem, ale pouze 20 škol z opavska je kvalifikováno. Těší nás, že letos naši žáci konečně mohli okusit atmosféru soutěže ve stavění z legendární stavebnice Merkur.

Úkolem týmů bylo sestavit modely nákladního automobilu a sekačky na trávu z dílů stavebnice Merkur podle přiloženého návodu. Hodnotila se přesnost, kvalita spojení a také se hlídala rychlost při konstruování.

Naši reprezentanti, Adam Burdík, Adam Bielik a Samuel Graf, oba modely v časovém limitu 1 hodina 20 minut sestavit zvládli, avšak při stavbě naráželi na drobné potíže, které museli – jako správní konstruktéři – vyřešit s důvtipem a hlavně v krátkém čase přímo na místě u soutěžního stolu.

Ze soutěže si kluci odnesli hlavně zkušenosti a poznání, že trénovat zručnost je opravdu ještě potřeba.

Děkujeme klukům za reprezentaci a těšíme se na příští rok!