Deváťáci představili sedmákům umělou inteligenci

„Co je to umělá inteligence? Už jste zkoušeli Chat GPT? Trošku vám dnes vysvětlíme, jak to funguje,“ zahájil hodinu deváťák Pavel Selingr, který se spolu s Jakubem Pilchem ujal role učitele mediální výchovy.

V průběhu školního roku se sedmáci v tomto předmětu pod vedením Petry Hlaváčkové nebo Gabriely Mathiasové věnovali práci s informacemi, bezpečnosti internetu, analýze reklamy, učili se poznávat hoaxy, tvořili vlastní projekty, učili se psát desetiprstou hmatovou metodou…

A co na hodinu věnovanou umělé inteligenci sedmáci říkali?

„Bylo to zajímavé, kluci to měli pěkně připravené, jsou šikovní.“
„Líbilo se mi, že si to učení zkusili i deváťáci, kteří asi budou chtít jednou učit, šlo jim to dobře, nekoktali a uměli to vysvětlit.“
„Zajímavé. Sice polovinu věcí z toho nechápu, ale je fajn, že to kluky baví.“  

Pavlovi a Kubovi moc děkujeme!