Úspěch v mezinárodní soutěži Poezie železa

Slavnostní ocenění vítězů mezinárodní výtvarné soutěže Poezie železa a vernisáž vybraných děl proběhla ve čtvrtek 31. 3. 2023 ve foyer Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě.

Letošní ročník organizátoři věnovali stému výročí úmrtí Gustava Eiffela. Básník ocelových konstrukcí, specifických technik, ornamentů a tvarů je ve veřejném prostoru zastoupen stavbami (často umístěnými v těch nejkrásnějších historických lokalitách), které stále budí zájem a inspirují. Soutěže se zúčastnilo více než 2000 žáků ze 47 škol! Porotu tvořili: Mgr. Tereza Šimonková (Jazykové gymnázium Pavla Tigrida), Mgr. Alena Gliwitzká, Mgr. Adéla Trusinská (Wichterlovo gymnázium) a Mgr. Milan Cieslar, PhD., (vedoucí katedry výtvarné výchovy PdF OU).

V kategorii dětí 1. stupně ZŠ získali nejvyšší ocenění – Cenu poroty  žáci naší 1. A – Štěpán Kolarčík, Tereza Chalupová.

V kategorii žáci 2. stupně ZŠ obsadil první místo náš Michal Hanslík ze 8.A za grafiku Eiffelovy věže.

Gratulejeme!!!

J.Ch. Duben 2023