Soutěž Mladý zahrádkář 2023 a Florista 2023– okresní kolo ÚS ČZS Opava

Soutěž se uskutečnila ve středu 26. 4.2023 v prostorách Masarykovy střední školy zemědělské a vyšší odborné školy v Opavě pod patronací této školy a odboru školství Magistrátu města Opavy.Soutěž zahájil ředitel školy Ing. Arnošt Klein a místopředseda ÚS ČZS MVDr. Stanislav Kubesa, kteří přivítali 54 soutěžících žáků. Pro soutěžící  Mladého zahrádkáře byl přichystán vědomostní test a  poznávání rostlin. Floristické soutěže se zúčastnilo 20 žáků.  Naše žákyně Lucie Švrčinová  ze 7.A obsadila úžasné čtvrté místo ve vědomostní soutěži Mladý zahrádkář. Pochvala patří i ostatním našim soutěžícím Emě Novákové, Antonínu Truparovi a Vendulce Binarové, kteří získali  13.,14. a 15. místo ve velmi silné konkurenci.  Odměny předávala vedoucí odboru školství Ing. Andrea Štenclová a místopředsedové ÚS ČZS Opava MVDr. Stanislav Kubesa a Vladimír Chovanec. Gratulujeme! 

J.Ch. Duben 2023