Mega-úspěch – zlato Sáry Toškové a bronz Adama Burdíka z letošního Bajtíka

Do finále 16. ročníku soutěže Bajtík se v tvrdé konkurenci žáků z celého okresu probojovali dva naši žáci: Adam Burdík a Sára Tošková. A oba ve finále uspěli!

Sára získala v kategorii Megabajtík se svou prezentací na téma vymyšleného hmyzího druhu 1. místo! Adam se umístil na 3. příčce v kategorii Gigabajtík se svým programátorským umem ve Scratchi.

Oba svá díla tvořili přímo v prvním kole soutěže, takže opravdu samostatně. „Mám velkou radost, nečekala jsem to, ostatní měli také moc zajímavé prezentace,“ uvedla po vyhlášení výsledků Sára.

Adam vytvořil videohru ve scratchi, kterou ve finále představil ostatním. „Ve scratchi normálně neprogramuji, ale zkusil jsem to. Povinný úkol jsem měl nejrychleji hotový, ale moc jsem pak nevěděl, co k tomu říct. Prostě programuji,“ řekl Adam.

Oběma našim finálovým soutěžícím gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy také Antonínu Truparovi a Elen Schröterové, kteří se účastnili 12. 5. 2023 kvalifikace okresního kola.