Projekt Krokus

Naše škola je zapojena do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Tento projekt  je určený žákům starším 11 let. HETI školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa. Účast na projektu je bezplatná. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, již byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Květy krokusů připomínají Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Žáci naší školy na podzim vysadili krokusy a nyní nám krásně vykvetly. Podívejte, jak se nám povedly jejich fotografie 🙂

Ekotým, březen 2023