Zlaté ocenění v řemeslné tvorbě patří našim žákům!

15. listopadu 2022 proběhlo v SVČ Ostrava slavnostní předávání ocenění soutěže OBJEKTIV 2022 – šestý ročník soutěže v technických dovednostech moravskoslezského kraje pro základní i střední školy.

Soutěž se již tradičně skládala ze čtyř samostatně vyhlašovaných disciplín: Krátký film, Fotografie, Prostorová tvorba (3D tisk, 3D pera, jejich kombinace) a Řemeslná tvorba. Společné téma pro všechny kategorie bylo „Příroda kolem nás“.

Naši školu reprezentovali žáci se soutěžním výrobkem odlitým ze sádry ve vlastnoručně vymodelované hliněné formě v rámci disciplíny Řemeslná tvorba.

Odbornou porotu zaujalo dílo našich žáků 8. ročníku Sofie Marulevová, Lukáš Staněk a Zuzana Svrčinová nejvíce!
1. místo tak putuje na půdu ZŠ Šrámkova Opava!

Pro všechny oceněné byl také připraven bohatý program s občerstvením, dílničkami a workshopy v areálu pořadatele SVČ Ostrava. Naši žáci si do Opavy odvezli diplom a věcné ceny spolu s novými kreativními zkušenostmi třeba s pájecími hroty, glavírováním skla, ateliérovým focením, tvorbou vlastních magnetek a metodou sublimačního tisku při tvorbě potisku plechového hrníčku.

Program byl velice zajímavý a skvěle připravený.

Věříme, že i v dalších ročnících budou naši žáci opět tvořiví.

Gratulujeme!

Jiří Hromada / Jana Hopjanová Chrásková