Soutěž v hodu do dálky základních škol okresu Opava 2022 – Házej jako Bára

Baseballový a softballový oddíl SK HIT Opava uspořádal za podpory města Opavy, České baseballové asociace a České unie sportu v druhé polovině roku 2022 soutěž v hodu do dálky pro žáky základních škol okresu Opava. Jednalo se již o šestý ročník a zapojilo se do něj rekordních 2184 dětí z rekordních 22 škol.

Soutěž byla vyhodnocována na úrovni jednotlivců i škol. Ocenili jsme nejlepší trojice chlapců a dívek z ročníků narození 2006-2016 v rámci okresu Opava a pak hledali nejdále házející školu okresu, kde se započítávalo deset nejlepších hodů dětí z každého ročníku narození. Každé z dětí dostalo drobnou cenu a sladkost. Vítězové ročníku navíc medaili a osobní diplom.

Vítězná ZŠ Šrámkova s naházenými 2575 metry tak o půl kilometru překonala loňský rekord a získala putovní pohár pro vítěze pro rok 2022.

Za naši školu házelo 248 žáků a vybojovalo nádherné 1. místo. V soutěži jednotlivců se umístilo 17 soutěžících na stupních vítězů.

Všem děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme a příští rok se pokusíme znovu obhájit.

Vladislava Feilhauerová

kategorie 2012

1. místo Kanovský Daniel

kategorie 2011

2. místo Flaška Filip

3. místo Chalupa Vojtěch

kategorie 2010

1. místo Bielik Adam

2. místo Walker Thomas John

3. místo Schrӧterová Elen

kategorie 2009

2. místo Bársony Samuel

3. místo Dak Otakar

3. místo Hopp Matěj

kategorie 2008

1. místo Fischer Michal

2. místo Vachalík Daniel

kategorie 2007

1. místo Žiga Miroslav

2. místo Kramný Filip

2. místo Schröterová Nikol

kategorie 2006

1. místo Zerzavý Jan

1. místo Čermáková Markéta

2. místo Radek David