Šesťáci si užili program Od Martina do Tří králů

Kdo byl svatý Martin a svatá Lucie? Co jsou barborky a proč se pouští na vodu lodičky z ořechových skořápek? To všechno už vědí naši šesťáci z áčka, kteří si třetí adventní týden zpestřili programem Od Martina do Tří králů ve Slezském muzeu. Známou scénku ze života vojáka Martina, který se s žebrákem rozdělil o svůj plášť, ztvárnili dva dobrovolníci. Někdo z pozorných diváků si sice všiml, že bílý kůň je ve skutečnosti jednorožec, to ale nevadilo. Děti dostaly spoustu informací, zapojily ale také své čichové buňky a rozpoznávaly, co voní v látkových sáčcích. „Nejvíce se nám líbilo to čichání a ta malá citera, na kterou se daly hrát koledy,“ shodli se šesťáci. „Dobré taky bylo, že na citeře byl nápis v ukrajinštině a naše spolužačky z Ukrajiny nám přeložily, že je to nějaký druh ptáčka,“ doplňují. Nakonec si všichni mohli vyrobit vánoční štěstíčko, takže každý odcházel zpátky do školy s malým dárečkem. A ti, kterým se program náhodou nelíbil, ocenili aspoň to, že se mohli cestou stavit do obchodu.