KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ: Deváťáci se zájmem o technické vzdělávání navštívili v předvánočním týdnu Kolofík

Skupinka chlapců z našich obou devátých tříd navštívila v předvánočním týdnu Kolofík – školu, kde možná budou někteří z nich už od září pokračovat ve studiu. Škola nabízí čtyři tříleté učební obory a maturitní obor nástrojář. „Ať si vyberete jakýkoliv obor, jedno je jisté – jdete do odvětví, kde chybí tisíce pracovníků. Práci proto najdete snadno hned po škole,“ vysvětlil chlapcům průvodce. Už během studia mají žáci praxe ve strojírenských firmách – škola spolupracuje s velkými firmami jako Ostroj, FERRAM či Prestar. „Bylo to zajímavé, mohli jsme si vyzkoušet i nějaké nástroje, třeba u svařování měl spolužák v ruce takové zařízení, bohužel nevím, jak se to jmenuje, ale vypadá to jako plamenomet,“ zhodnotil akci jeden z účastníků. Kdo by si chtěl všechno projít a vyslechnout ještě jednou, má příležitost na Den otevřených dveří 22. ledna 2022.