Dopravní výchova je důležitá

Jízda na kole, koloběžce, kolečkových bruslích je oblíbená činnost všech dětí celý rok. Při všech těchto aktivitách je velmi důležitá bezpečnost a ochranné pomůcky, jako jsou chrániče a helma. Dopravní značky a předpisy se učíme poznávat vždy a všude za každých okolností.

Během měsíce dubna a května jsme si zkoušeli jízdu zručnosti v našem atriu, kde jsme měli vyznačenou trasu, kterou lemovaly dopravní značky a různé dopravní překážky. Další dopravní situace v provozu poznáváme během vycházek. Nezapomněli jsme si připomenout, jak má vypadat správně vybavené jízdní kolo a jak si ošetřit zranění v případě úrazu. Rozpoznat značky a správně odpovědět v testu Mladého cyklisty jsme zvládli a máme vše v malíčku. Na silnici vždy bezpečně, to je naše heslo 😊

Vladislava Feilhauerová