Informace pro rodiče vycházejících žáků

Vážení rodiče,

všechny důležité informace k přijímacímu řízení si můžete přečíst v přiložené prezentaci s názvem Vše o přihláškách a přijímačkách na SŠ. Nyní jsou aktuální přihlášky na obory s talentovou zkouškou a konzervatoře, tyto přihlášky se podávají do 30. listopadu.

Doporučujeme Vám sledovat webové stránky škol, o kterých Vaše dítě uvažuje. Některé školy zveřejňují prezentace pro uchazeče nebo pořádají online dny otevřených dveří.   

Opavský veletrh povolání se letos nekoná, náhradou je online setkání s tématem volba povolání, kterou pro rodiče pořádá Místní akční skupina Opavsko. Pozvánku na tuto akci jsme Vám zaslali prostřednictvím školního e-mailu Vašich dětí dne 4. listopadu.

Odkazy na prezentace a akce, které mohou pomoci Vašemu dítěti s volbou střední školy, Vám budeme zasílat i nadále.  Otázky a nejasnosti můžeme konzultovat telefonicky nebo po dohodě také prostřednictvím Google meetu.

Mgr. Gabriela Mathiasová, výchovná poradkyně

Kontakty: gabriela.mathiasova@skola-opava.cz, tel. 778 888 034