Nadané děti a virtuální realita

Žáci z klubu nadaných dětí při ZŠ Šrámkova Opava se v úterý 22. října vydali na prohlídku interaktivní výstavy virtuální realita a hravá technika. Žáci si odnesli nevšední zážitek při vstupu do virtuálního světa za použití brýlí HTC Vive a simulátoru světa dinosaurů. K vyzkoušení bylo na výstavě celkem 12 exponátů. Velmi zajímavá byla největší přepínací světelná kostka na světě, u které se děti rády zdrželi při vymačkávání obrázků za pomocí světelných tlačítek, dále byla velmi efektní světelná LED stěna a robotická kreslící ruka. Také roztomilý robot SANBOT: hi-tech pomocník a učitel angličtiny, který si s dětmi ochotně povídal našel své fanoušky. Hlukoměr, detektor lži i duel mozků měřící určitě frekvenční pásmo jsme vyzkoušeli a plně tak využili dvě celé hodiny věnované vědě a zábavě.

Mgr. Jiří Hromada a Mgr. Adriana Vyhlídalová