Okresní kolo soutěží Mladý zahrádkář a Floristická soutěž

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Opava ve spolupráci s odborem školství Magistrátu statutárního města Opava, Masarykovou střední školou zemědělskou a Vyšší odbornou školou v Opavě pořádalo ve středu 24. dubna 2019 již tradičně v pěkném prostředí objektu MSŠZ a VOŠ v Opavě okresní kolo soutěží Mladý zahrádkář a Floristické soutěže.

Z naší školy se soutěže Mladý zahrádkář zúčastnil Robert Hopjan ze třídy VI.A, který se ve své kategorii mladších žáků umístil na 2. místě, jeho sestra Jana Hopjanová v kategorii starších žáků zvítězila. Oběma patří za jejich krásné umístění velká gratulace.

Floristické soutěže se zúčastnila trojice žákyň třídy VII. A – Hana Hrdličková, Linda Kudličková a Šarlota Mikulenková, které si z ní mimo jiné odnesly své krásné floristické vazby a cenné zkušenosti do příštího roku, kdy se jistě této pěkné soutěže znovu zúčastní.