Žáci ZŠ Šrámkova dobývají Japonsko

Práce žákyně ZŠ Šrámkova v Opavě Jany Hopjanové už v Japonsku znají, ale nyní její práci ocenili nejvyšším oceněním v 26. ročníku celosvětové výtvarné soutěži pořádané japonským ministerstvem zemědělství a školství. Jana získala zlatou medaili za velkoformátovou grafiku s názvem  Život ve vodě. Soutěže se v letošním roce zúčastnilo přes 18 000 dětí ze 78 zemí světa.

Japonsko dále shlédne na Mezinárodní kartografické konferenci  výtvarnou práci žáka Roberta Hopjana, který mimo jiné nyní získal i medaili ve francouzském Troyes v mezinárodní výtvarné soutěži Centara pro  Unesco Louis François. Velkého úspěchu dále dosáhli žáci 5. B a 5. A – Alžběta Medková, Felicitas Výtisková, Sofie Pendzichová , jejichž práce zazářily v mezinárodní výtvarné soutěži Dětská mapa Barbary Petchenik či v krajském kole mezinárodního projektu Evropa ve škole.