Wer wird Lese – Superstar?

Dne 29. 1. 2019 se naši žáci Radim Berka a Tomáš Velička (oba IX. B) zúčastnili soutěže ve čtení německého textu, kterou tradičně pořádá‚ Slezská univerzita.

Konkurence byla veliká, přihlášených bylo 39 účastníků nejen z opavských základních škol. Vystoupit před porotou složenou z členů katedry germanistiky a před ostatními soutěžícími nebylo snadné, i kluky trošku svázala tréma a nervozita. Oba přečetli text, jak nejlépe uměli a v konkurenci ostatních žáků se rozhodně neztratili.

I když se podle výsledků poroty Superstar ve čtení nestal ani jeden z nich, nevadí. Získali cennou zkušenost, na památku obdrželi účastnické listy a malý dáreček. Od nás mají pochvalu a poděkování za to, jak poctivě se věnovali nácviku a jak to zvládli.