Písaři ze ZŠ Šrámkovy již počtvrté mistrem ČR v psaní na PC

Ve dvou soutěžních dnech se na ZŠ Šrámkova u klávesnic vystřídalo 71 žáků. Řízením a hodnocením soutěže se zhostili vzácní hosté pan Jaroslav Zaviačič – předseda světové organizace Intersteno a paní Helena Zaviačičová – 9násobná mistryně světa v psaní na počítačové klávesnici.
Soutěžní klání začalo dopoledne talentovou soutěží, poté bylo zahájeno oficiální Mistrovství ČR v psaní ZAV na PC, na které dorazila nejlepší družstva ČR.  Soutěžilo se v bodované soutěži – minutovkách, druhý den byly na programu soutěžní disciplíny, které spočívaly v desetiminutových opisech s penalizací 10 úhozů, 50 úhozů a 100 úhozů za neopravenou chybu a kombinace jednotlivců. ,,Penalizace 100 úhozů za chybu v opise je již malým krůčkem od královské disciplíny na mistrovství světa. V červenci 2019 se bude konat MS ve zpracování textů a informací na Sardínii, na které se, věřím, opět nominujeme, v řadě posedmé,“ komentovala úspěch svých svěřenců trenérka a učitelka ZŠ Šrámkova Karin Solná. Družstvo ZŠ Šrámkovy svými skvělými výkony získalo zlaté medaile ve složení: Nikol Klementová, Jakub Dvořák a Adéla Klementová.