Fotografická soutěž Opavský průmysl očima dětí

Letošního 5. ročníku se zúčastnily opavské základní školy B. Němcové, Englišova, Ilji Hurníka, Kylešovice, Šrámkova, TGM ,Vrchní a ZŠ a MŠ Slavkov.

Úkolem žáků bylo pořídit při návštěvě firem – členů Družení důlních a strojírenských technologií (SDST) – fotografie zachycující techniku, provoz a strojírenská řemesla.

Celkem se organizátorům sešlo 35 soutěžních prací, z nichž odborná porota ve složení MgA. Jakub Kožiál, fotograf a kurátor, MgA. David Machač, správce ateliéru a techniky Institutu tvůrčí fotografie a MgA. Marco Ceccaroni, pedagog Akademie umění LABA v italské Brescii, vybrala 16 finálových prací.

Finále soutěže formou veřejné výstavy probíhalo  v OC Breda&Weinstein a návštěvníci OC mohli hlasovat v anketě o nejzdařilejší fotografii.

Naši školu reprezentovaly práce žáků 8. A, nejúspěšnější byla Veronika Koudelová a Jana Hopjanová.

Gratulujeme!!!!!!!!!!!!!

J.Ch. 7.6.2018