16. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ INTERNETOVÉ SOUTĚŽE INTERSTENO 2018

I v letošním roce se naši žáci zúčastnili této prestižní mezinárodní soutěže. Někteří žáci soutěžili nejenom v desetiminutovém opise s penalizací 50 úhozů za chybu v českém jazyce, ale také v opisech v angličtině, španělštině, portugalštině, nizozemštině, maďarštině, slovenštině, italštině, polštině, finštině, chorvatštině a němčině. Naši školu celkem reprezentovalo 7 žáků v kategorii 13 – 16 let. V multi – vícejazyčném opisu se nejlépe umístili: Nikol Klementová – 11. místo, Adéla Klementová – 14. místo a Jakub Dvořák – 26. místo. Je to obrovský úspěch v konkurenci se 197 žáky na světě. Dařilo se i v mateřském jazyce – češtině – Jakub Dvořák – 66. místo, Adéla Klementová – 38. místo, Nikol Klementová – 23. místo.

Účastí a skvělým umístěním v této soutěži získali naši žáci prestižní mezinárodní certifikát světové organizace Intersteno, kterým mohou doložit dokonalé ovládání klávesnice.

Blahopřejeme!

Mgr. Karin Solná