Nominace na  Zlatý oříšek pro žákyni ZŠ Šrámkova v Opavě

Zlatý oříšek je soutěž, která vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s více než dvacetiletou tradicí a pravidelným novoročním finále v České televizi.

Jedinečnost soutěže Zlatý oříšek spočívá v tom, že nemá žádné kategorie a příležitost tak mají všechny děti v ČR ve věku v rozmezí 6 až 14 let.

Zlatý oříšek probíhá už tradičně pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstva kultury České republiky, v jejichž spolupráci je také realizován.

Cílem projektu je motivovat a podporovat děti k aktivní cílevědomé činnosti, ale také ukazovat veřejnosti, že Česká republika má úspěšné a šikovné děti. Zlatý oříšek každoročně nominuje 21 dětí z celé České republiky a vyhlásí 7 vítězů.

ZŠ Šrámkova v soutěži reprezentovala Zuzana Švrčinová, žákyně 9.A. Odbornou porotou byla za své nesčetné úspěch ve výtvarných soutěžích nominována mezi 21 nejtalentovanějších dětí ČR a je již třetím žákem školy, který získal nominaci Zlatého oříšku.

Její medailonek můžete zhlédnout na: https://youtu.be/ZbNev1TnXQw

Zuzčiny největší úspěchy:

Mezinárodní dětská soutěž „Krásná jako kvítka…“ Cena primátora 2023
50, mezinárodní dětská výtvarná výstava „Lidice“, čestné uznání 2022
Envofilm 2023, 1. místo
Požární ochrana očima dětí a mládeže, celorepublikové, krajské a okresní kolo 2023, všechno 1. místo
Celostátní výtvarná a literární soutěž „Vzduch pro život“, 1. místo výtvarná část, 3. místo literární část
Kampaň „Nikotin víc bere než dává“ 2023, nejzajímavější dílo a cena veřejnosti

J. Ch. Leden 2024