Tři úspěchy v krajské polytechnické soutěži

V úterý 14. listopadu 2023 proběhlo v Ostravě slavnostní vyhodnocení krajské soutěže v polytechnických dovednostech s názvem Objektiv 2023. Letošním ústředním tématem soutěže byla architektura a geometrie. Naši školu reprezentovaly dvě řemeslné práce a jedna práce vytvořena v 3D tisku. Pomocí 3D tiskárny vytvořili žáci – Jan Zálešák, Lukáš Staněk a Zuzana Švrčinová – mapu světa s plastickými objekty nejvýznamnějších světových architektonických staveb, kterou doplnili QR kódem, pomocí nějž mohl návštěvník poznávat jednotlivé budovy. Za práci získali v kategorii 3D tisk první místo. Práci žáci vytvářeli v hodinách informatiky pod vedením pana učitele Mgr. Jiřího Hromady. Řemeslné práce byly vytvořeny z hliníkového plechu a ze dřeva. Autorem hliníkového modelu šišky jsou Sofie Marulevová, Julian Smolek a Ema Nováková. Toto družstvo si ze soutěže v kategorii kolektivů odneslo úžasné první místo. Dvoustranný dřevěný podnos s vypalovaným reliéfem opavské Hlásky a sovy pak vytvořila Zuzana Švrčinová a se svou prací získala nádherné místo druhé.

Všem oceněným gratulujeme!!!

J. Ch. listopad 2023