Talentovaná výtvarnice Zuzka Švrčinová sbírá ocenění

Základní škola Šrámkova má řady nadaných žáků, pravidelně z nich vystupuje Zuzana Švrčinová se svým uměleckým talentem. Věnuje se kresbě, grafice, komiksové tvorbě i filmové animaci a dle vlastních slov by bez kreslení nemohla žít.

Její umění letos ocenili na Mezinárodní dětské výtvarné soutěži v oboru kresby a grafiky s názvem Krásná jako kvítka, kterou pořádala ZŠ Frýdecká v Havířově.
Zde Zuzana získala nejvyšší ocenění – Cenu primátora.

Letošní školní rok byl pro její tvorbu velmi úspěšný. Získala také cenu veřejnosti a Cenu za nejzajímavější výtvarné dílo
za grafiku s názvem Kouření nás zabíjí v celostátní kampani Státního zdravotnického ústavu. Další úspěchy si připsala v soutěžích Vzduch pro život, Toulkami za zvěří, v rámci Požární ochrany očima dětí nebo v Lidicích. (ank, Hláska 11/2023)