Zuzka vítězkou mezinárodní soutěže!

,,Bez kreslení bych nemohla žít”, to jsou slova Zuzany Švrčinové, žákyně devátého ročníku Základní školy Šrámkova v Opavě. Zuzka je výborná v kresbě, grafice, komiksové tvorbě či filmové animaci. Zuzčiny výtvarné práce získávají v soutěžích řadu ocenění. Nejvyšších ocenění však dosáhla až letos, stala se absolutní vítězkou Mezinárodní dětské výtvarné soutěže v oboru kresby a grafiky s názvem ,,Krásná jako kvítka, pořádané ZŠ Frýdecká v Havířově. 

Zde získla nejvyšší ocenění soutěže – Cenu primátora města Havířova, za grafický tisk Krajina Krkonoš. Soutěže se letos zúčastnilo 1435 dětí z 15 zemí světa. Cenu veřejnosti a Cenu za nejzajímavější výtvarné dílo ji udělila porota za grafiku s názvem Kouření nás zabíjí v celostátní kampani Nikotin víc bere než dává pořádané Státním zdravotnickým ústavem v Praze.

Její grafiky dále získaly ocenění v celostátních soutěžích v Lidicích, Požární ochraně očima dětí, Toulkami za zvěří či Vzduchu pro život. 

Mgr. Jana Hopjanová Chrásková – vyučující VV