Soutěž ve čtení a dramatizaci německých textů – naši žáci získali 3. místo!

V květnu se 4 naši žáci, Ema Nováková (8.A), Lukáš Staněk (8.A), Zuzana Švrčinová (8.A) a Daniel Slanina (9.B), zúčastnili soutěže pořádané Jazykovým, kulturním a metodickým centrem Pro Lingua při Ústavu cizích jazyků Slezské univerzity v Opavě ve čtení a dramatizaci německých textů.Do soutěže se zapojili žáci základních a středních škol z Opavy, Štěpánkovic, Přerova i Olomouce. Nejprve proběhla soutěž ve čtení německých textů. Žáci měli na výběr ze tří textů, které si předem připravili. Hodnotila se především správná výslovnost, styl přednesu a kreativita. V této kategorii naši školu výborně reprezentovala Ema Nováková a Daniel Slanina, kteří si v konkurenci více než 20 soutěžících rozhodně neuřízli ostudu a vyzkoušeli si, jaké to je stát na pódiu před publikem a odbornou porotou a mluvit do mikrofonu.

Po přestávce a výborném občerstvení následovalo klání v dramatizaci německých textů, ve kterém soutěžilo 5 týmů. Dva ze základních škol, tři ze středních škol. Tuto kategorii reprezentovali Zuzka Švrčinová a Lukáš Staněk. Ač je to jejich první rok s němčinou, Zuzka s Lukášem se ničeho nebáli a s energií sobě vlastní zahráli na pódiu scénku, která jim vynesla krásné 3. místo, přičemž první dvě místa obsadili žáci středních škol.

Všem moc gratulujeme a už se těšíme na příští ročník této skvělé akce!