Naši nadaní žáci strávili atraktivní den na stavebce

V rámci podpory našich nadaných žáků strávili pátek 16. června vybraní žáci z 8.A, 7.A a 7.B na SPŠ stavební Opava, kde pro ně vyučující připravili atraktivní program. Naučili je navrhnout domek v programu Archicad, vypočítat cenu stavby a seznámili je s různými materiály.

A ohlasy našich žáků?

• „Nejvíce se nám líbily ty dva programy pro architekty, modelování bylo skvělé, to, že jsme za hodinu a půl něco vytvořili a mohli vidět výsledek.“
  • „Zajímaly mě ty pokusy, zapamatoval jsem si, že sůl urychluje tuhnutí sádry a cukr tuhnutí zpomaluje. Nebo naopak?“
  • „Mohli jsme si osahat cement, beton a viděli jsme materiálové zkoušky.“
  • „Byla jsem dost mimo v odhadu toho, kolik váží metr krychlový betonu, bylo to o dost víc, než jsem si myslela. Nechtěla bych, aby mi spadla na nohu ani ta kostka, co jsme mohli držet.“
  • „Udělala jsem si představu o tom, co se na stavebce učí, příští rok se budu rozhodovat, na jakou střední půjdu. Ještě vůbec nevím.“

(mag)