NERFaři ZŠ Šrámkova se stali vicemistry ČR

V sobotu 9.4. se v Ostravě konalo Mistrovství České Republiky v NERFu, kde jsme měli své zástupce v kategorii starších žáků. Hned v úvodním utkání skupinové fáze byla k vidění dramatická bitva s týmem Elite Ostrava, ve které naši střelci dokázali hned třikrát vymazat náskok soupeře a po remíze 5:5 nakonec zvítězili v rozstřelu. Druhé utkání bylo už od samotného začátku jasnou záležitostí, když opavští borci doslova rozstříleli soupeře z Děčína v poměru 7:2, vyhráli svoji skupinu a postoupili rovnou do semifinále. V semifinále na nás čekal tým PSS Ostrava, který se brzo ujal vedení. Ve druhé půli se nám podařilo skóre otočit a konečný výsledek 3:1 nás posunul do vytouženého finále. Zde jsme se opět utkali s týmem Elite Ostrava. Opatrné utkání, ze kterého byl cítit až přehnaný respekt obou týmů, moc akce nepřinesl. Na konci první půle šli ovšem ostravští po povedené akci do vedení. Tři vteřiny před koncem utkání se nám podařilo vyrovnat a následoval tak další rozstřel. Tentokrát se od nás ovšem pomyslné štěstíčko odklonilo, ale i tak je stříbrná medaile obrovským úspěchem.

ZŚ Šrámkova reprezentovali: Adam Němec, David Solnický, Jirka Němec. Trenéři: Lukáš Polák, Lukáš Peterek