Program Kam na střední

Program Kam na střední pomohl deváťákům zorientovat se v sobě i na trhu práce.

„Už dnes můžete ovlivnit to, jak úspěšní budete v budoucnu,“ řekly deváťákům lektorky programu Kam na střední. Tříhodinový interaktivní online program z oblasti kariérového poradenství absolvovali dnes žáci a žákyně 9. A. „Děláte různé věci, někdo sportuje, někdo umí vytvářet zajímavé prezentace, někoho baví matematika. Ze svých zkušeností mohu říct, že mladí lidé mají velmi bohatý život. A vše, co umíte, co děláte, můžete využít pro svou kariéru,“ slyšeli žáci od lektorky Doroty Madziové.

Účastníci programu společně přemýšleli o povoláních budoucnosti, vyzkoušeli si, jak asi vyjdou s měsíčním příjmem ve vybraném povolání, seznámili se s různými zajímavými aplikacemi a zdroji informací. „Program byl pro mne užitečný, bylo tam hodně konkrétních informací, například odkazy na různé webové stránky věnované volbě povolání, jsem spokojená,“ zhodnotila přínosy akce jedna z přítomných dívek.

Děkujeme MAS Opavsko, z. s. za zprostředkování programu.

Gabriela Mathiasová