Badatelské odpoledne pro předškoláky

28. 11. 2019 pořádala ZŠ Šrámkova odpolední setkání předškolních dětí a jejich rodičů s přírodovědnými a technickými činnostmi plných pokusů a experimentů. Žáci školy pod vedením zkušených pedagogů si pro předškoláky připravili řadu ukázek s komentovanými postupy z oblastí chemie, fyziky a přírodopisu v 5 badatelských centrech (chemický koutek, přírodovědný koutek, kreativní koutek, polytechnický a fyzikální koutek) a své ukázky pro nejmenší si také připravil ve svém koutku klub nadaných dětí. Na své si v dobrém přišly všechny naše lidské smysly. Nejdůležitější však bylo, aby byli návštěvníci vtaženi do experimentů a bádání a sami si vše odzkoušeli. Odnesli si tak nejen pár drobností a vlastních výtvorů, ale také novou zkušenost a radost z poznání.

Žákům, učitelům a návštěvníkům patří veliké díky.

A příště nashledanou!