Samizdat

Slovo samizdat nejprve našim osmákům nic neříkalo. Když se ale dozvěděli, že půjdou do knihovny na vzdělávací program s tímto názvem, začali „googlovat“. Něco si tak zjistili sami, další informace se dozvěděli z referátů svých spolužáků Davida a Týny v hodině literatury. V pátek 14. listopadu se pak mohli na chvíli přenést do časů, kdy se místo počítačů a tiskáren používal psací stroj, kopírák a cyklostyl. Zjistili, že vytisknout protistátní leták nebo namnožit zakázanou knihu či nelegální dokument dalo pěknou práci. „Nejlepší bylo, že jsme si mohli vyzkoušet tisk a také psaní na starých psacích strojích. Bylo to zajímavé, lektoři toho hodně věděli a byli vtipní, takže nás to celé moc bavilo,“ zhodnotili akci žáci 8. A.