Den profesí na Zemědělce

Žáci 9. T se na konci října zúčastnili Dne profesí, který každoročně pořádá Masarykova střední zemědělská škola v Opavě.

Škola nabízí tří i čtyřleté obory (s výučním listem, resp. maturitou) – zahradník, zemědělec – farmář, agropodnikání, chemik – operátor a přírodovědné lyceum.

Pro žáky bylo připraveno mnoho aktivit: nejprve jsme aranžovali podzimní vazbu, následně jsme měli možnost řídit traktor. Taktéž na nás čekala sladká svačinka. Hned po ní jsme se přemístili do přírodovědné učebny – žáci zde pracovali s moderními mikroskopy. Následovala půlhodina působivých pokusů – i zde jsme se zapojili. Poté jsme se přemístili na školní statek, kde jsme se svezli na koních a prohlédli si drobnochov (drůbež, králíky, kozy).

A jak se nám vedlo? Koukněte na fotky 😉