Klub nadaných dětí v Pevnosti poznání

Nadaní žáci ZŠ Šrámkova z 1. i 2. stupně se ve středu 5. června vydali do Pevnosti poznání v Olomouci.

Již samotná cesta vlakem do Olomouce s přestupem v Ostravě byla pro mnohé významným poznáním a zážitkem. Po úspěšné cestě a přesunu z nádraží na žáky čekala historicky unikátní stavba, která sloužila v dobách Marie Terezie jako dělostřelecký sklad. Dnes návštěvníci objevují v interaktivním muzeu vědy čtyři bohaté expozice: Příroda – Živá voda, Logika – Rozum v hrsti, Fyzika – Světlo a tma, Dějiny – věda v pevnosti.

Program v jednotlivých expozicích byl pestrý a téměř všechny exponáty a logické hry a interaktivně digitální prvky jsi žáci měli možnost vyzkoušet a osahat. Hráli jsme 3D piškvorky, řešili jsme šifry a hlavolamy, pozorovali živočichy v nadživotní velikosti, procházeli korytem řeky a modelem kanalizace, obdivovali jsme optické klamy a zářivé světelné efekty, ovládali jsme model robotického vozítka na jiných planetách a prošli jsme skrze osmimetrovou maketou lidského mozku s virtuální neuronovou sítí. Také jsme se, v podobě strategických deskových her, stali účastníky historických vojenských bitev a mohli jsme vyzkoušet nabíjení modelu historického děla.

Výlet za poznáním se opravdu vydařil!

Vedoucí Klubu nadaných dětí Jiří Hromada a Adriana Vyhlídalová