Žák ZŠ Šrámkova v Opavě je nominován na Zlatý oříšek

Zlatý oříšek je soutěž, která vyhledává a podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky a letos  slaví své 20. výročí. Soutěž Zlatý oříšek nemá žádné kategorie a příležitost tak mají všechny dívky, chlapci i dětské kolektivy, tedy všichni, kteří v daném roce vytvoří nebo učiní v různých oborech něco mimořádného. Může to být umění, sport, ekologie, přírodověda, chovatelství, jazykové schopnosti, zajímavý čin, úspěch nebo cokoliv jiného. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstva kultury České republiky.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo více než 180 dětí z celé České republiky. Z těchto dětí vybírala odborná porota 21 finalistů soutěže.

Robert Hopjan, žák Základní školy Šrámkova v Opavě,  získal nominaci do finále soutěže za úspěšnou reprezentaci České republiky ve výtvarných soutěžích v zahraničí. Do finále soutěže vybral Roberta porotce soutěže Jiří Anderle – český akademický malíř a grafik.

Mezi Robertovi oblíbené výtvarné techniky patří grafika – suchá jehla a kresba tužkou.

K nejvýznamnějším Robertovým úspěchům patří:

• 2018 – Světová výtvarná soutěž v Tokiu, Japonsko – vybírali z 19,173  obrázků z 82 zemí světa – bronzová medaile
  • 2018 – XXIV. ročník literární a XXII. ročník výtvarné soutěže Památníku Terezín – Memoriálu Hany Greenfieldové – Cena Erika Poláka za výtvarnou práci
  • 2018 – Mene Tekel celostátní soutěž  – grafika Legiovlak  – 3. cena
  • 2018 – Děti malují pro konto Bariéry – celostátní soutěž  – Osmičková výročí – grafika  1. místo
  • 2018 – Požární ochrana očima dětí a mládeže – národní kolo –  grafika – výtvarná soutěž  1. místo
  • 2017 – Požární ochrana očima dětí a mládeže – národní kolo – grafika – výtvarná soutěž  1. místo
  • 2017 – 16. International art exhibition for children and young people 2017, Finsko – diplom za výtvarnou práci
  • 2017 – čestné uznání   Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice
  • 2017 – Mezinárodní dětská výtvarná soutěž v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…“ 1. místo
  • 2016 – medaile Lidické růže – Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice
  • 2016 – celosvětová dětská výtvarná soutěž Toyota Dream Car Art Contest  – národní kolo – 1. místo

Vyvrcholením Zlatého oříšku  je televizní a  rozhlasové finále, které každoročně na Nový rok vysílají Česká televize a Český rozhlas.

Jana Chrásková, učitelka Vv