ORGANIZACE VÝUKY OD 4. 1. 2021 + ROZVRHY VIDEOHODIN II. ST.

Vážení rodiče a milí žáci,

dle Usnesení vlády ze dne 23. prosince 2020 bude výuka od 4. 1. 2021 (do 10. 1. 2021 – aktualizováno: zatím do 22. 1. 2021) probíhat následovně:

1. ročník, 2. ročník, přípravná třída: prezenční výuka

3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. ročník: distanční výuka

KONZULTACE: Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole – vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník, jen po předchozí domluvě

ROUŠKY VE SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH I PO CELOU DOBU VÝUKY: 2 na den + sáček na odložení roušky

PLATÍ ZÁKAZ ZPĚVU A TĚLOCVIKU: hodiny hudební a tělesné výchovy budou věnovány k upevňování učiva hlavních předmětů, případně též tématu zdravovědy a dopravní výchovy. Zákaz zpěvu platí též v hodinách AJ, ČJ…

BUDE ZVÝŠENĚ ZAJIŠTĚNO VĚTRÁNÍ: doporučujeme vhodné, teplé vrstvy oblečení do třídy, v případě příznivého počasí budou zařazeny venkovní aktivity

OBĚDY: Informace k vydávání obědů poskytne telefonicky p. Chlebková, vedoucí kanceláře ŠJ (724 831 494).

ŠKOLNÍ DRUŽINA: Provoz školní družiny pro děti PT a žáky 1. a 2. ročníku: od 6:00 do 17:00. Bude dodržena homogenita oddělení.

Pokud budete potřebovat k DISTANČNÍ VÝUCE vypůjčit notebook, vyplňte žádost ve webovém formuláři na tomto odkazu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWLDvRElohm0-GZCpindVptaIBysTFd6GD9YGEXnoIaN8efQ/viewform?usp=sf_link

Žádost bude zpracována vedením školy a následně budou zákonní zástupci kontaktováni.

ROZVRH VIDEOHODIN II. STUPNĚ:
Případné změny časů budou řešeny konkrétním vyučujícím.

Bude dodrženo pravidlo maximálně 3 hodin videovýuky denně na II. stupni a 1 hodina videovýuky na I. stupni.

POM KULČJ MAGZ HOP

ČTAJ WAG/LÁZ/ZAPPŘ-WAGD WAL
ČJ KRL/ŠNJ, RJ, ŠJ

——————————————————————————————————–

Školským zákonem je od 25. 8. 2020 nově stanovena:

a) ve vymezených mimořádných situacích povinnost školy zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné, žáky a studenty a zároveň

b) je stanovena povinnost dětí, žáků nebo studentů se tímto způsobem vzdělávat.

Pokud je zdravému dítěti/žákovi (respektive jeho třídě) nařízena karanténa, má povinnost se účastnit distanční výuky. Je-li žák v karanténě nemocen, nemá povinnost účastnit se distanční výuky.

Tato distanční výuka bude na naší škole stejně jako na jaře primárně vedena prostřednictvím online platforem: ŠkolaOnline, Google Meet a Google Classroom (= Google Učebna).

1) ŠkolaOnline (sekce Výuka – Úkoly – Domácí úkoly) – DÚ jsou zasílány na žákovské účty, nikoliv na rodičovské!!! V případě potřeby změnit neaktuální heslo neprodleně žádejte zástupkyni ředitelky Mgr. Adélu Matouškovou či metodika ICT Mgr. Jiřího Hromadu (možno přes třídní učitele).

2) Google Classroom (= Google Učebna) – také pro zasílání výukových materiálů a vypracovávání úkolů.

Tyto Google učebny jsou k dispozici až po přihlášení žáka na školní mail (např. jan.novak@skola-opava.cz) a zapsání se do nich skrze pozvánku zaslanou vyučujícími na školní e-mail (případně zadání specifického kódu kurzu, který mu konkrétní vyučující zašle buď přes mail, nebo přes ŠkoluOnline).

V případě potřeby změnit neaktuální heslo na školní mail neprodleně žádejte Mgr. Hromadu.

3) Google Meet – videohovory s učiteli, hodiny vedené přes webkameru – BUDOU PROBÍHAT DLE PŘEDEM STANOVENÉHO ROZVRHU, KTERÝ BUDE ZASLÁN I ZÁKONNÝM ZÁSTUPCŮM NA ŠKOLUONLINE.

Bude dodrženo pravidlo, že na I. stupni bude probíhat maximálně 1 hodina videovýuky denně a na II. stupni budou probíhat maximálně 3 hodiny videohovoru s učiteli denně.

Kromě těchto videohodin budou žákům zadávány přes ŠkoluOnline či Google Učebnu také samostatné úkoly, jejichž zpracování se již také bude hodnotit.

V případě, že žák doma nemá možnost připojení k internetu, budou mu úkoly zadávány offline formou – SMS, telefonicky či tištěné pracovní listy (předání před budovou školy, pokud některý rodinný příslušník nebude v karanténě a bude je moci vyzvednout a také je následně ve stanoveném termínu vypracované vrátit).

OMLOUVÁNÍ ABSENCE:

Absence na videohodinách musí být řádně omlouvána zákonným zástupcem (nejprve škole oznámit do 3 kalendářních dnů od začátku absence, následně klasická omluvenka v žákovské knížce).

Nepřipojení se k on-line přenosu je považováno za absenci, pokud s žákem či jeho zákonným zástupce nebyl individuálně dohodnut jiný způsob zapojení (např. Když žák nemá technickou možnost připojit se na Google Meet, je mu zadáno plnění podobného úkolu prostřednictvím GoogleClassroom, ŠkolyOnline, školního mailu či offline formou, např. vypracováním pracovních listů apod.).

Pokud žák nebude plnit zadané distanční úkoly a nebude řádně omlouván zákonným zástupcem, bude řešeno s výchovnou poradkyní.